Nasi studenci ponownie odnieśli sukces w konkursie architektonicznym | Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-29

Nasi studenci ponownie odnieśli sukces w konkursie architektonicznym

zdjęcie

Z ogromną przyjemnością informujemy, że studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej kolejny raz osiągnęli znaczące sukcesy w konkursie architektonicznym, który został zorganizowany przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 31. Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskim środowiskiem architektów.

W tegorocznej edycji konkursu, poświęconej tematyce Przestrzeń Coworkingowa, prace naszych studentów wyróżniły się na tle innych. Spośród licznych zgłoszeń, komisja konkursowa wytypowała cztery prace, które w najlepszy sposób interpretowały zadany temat, wykazując się nowatorstwem i spójnością rozwiązań funkcjonalnych oraz formalnych.

Druga nagroda została przyznana pracy pod tytułem "Green Flow", której autorami są Dominika Mirkowicz, Agata Nowicka oraz Michalina Piotrowska. Projekt ten został doceniony za stworzenie niezwykle efektownego i zróżnicowanego wnętrza coworkingowego, pełnego światła i zieleni.

Wyróżnienie otrzymała również praca "On the Waves of Mind", autorstwa Aleksandry Kotkiewicz, Martyny Nowickiej oraz Alicji Pszennej. Projekt ten zwrócił uwagę jury dzięki oryginalnej próbie stworzenia przestrzeni coworkingowej, której design opiera się na krzywoliniowej geometrii, tworząc dynamiczny „krajobraz” biurowy.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone i nagrody wręczone podczas 31. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło, które odbyły się 1 lutego 2024 r. w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych.

Nagrodzone projekty zostały wykonane w ramach eksperymentalnego seminarium obieralnego, prowadzonego w języku angielskim przez dr inż. arch. Karolinę Zielińską-Dąbkowską oraz dr inż. arch. Marka Gawdzika pod hasłem "Coworking space - creative contest for architects and designers".

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie Przestrzeń Coworkingowa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!